Wycieczka do Centrum Leonardo da Vinci w Chęcinach

Obchody 11 Listopada

Klasa 4 A wraz z Wychowawczynią Panią Joanną Przypaśniak przygotowała prezentację dla uczniów naszej szkoły dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaśpiewano patriotyczne pieśni, a w czasie prezentacji poprzez występy młodych aktorów, przybliżono działania z tamtych lat. Po pięknej prezentacji uczniowie zostali podzieleni na zespoły i wspólnie rozwiązywali zadania, krzyżówki, rebusy i układanki dotyczące 11 Listopada.

Konkurs na "Zakładkę do książki"

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To najlepsza okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności i dlatego w klasach młodszych ogłoszono konkurs na „Moja ulubiona zakładka do książki”. Pomysłów było wiele i to z różnych materiałów, a wszystkie zakładki zostały zaprezentowane na tablicy w korytarzu na pierwszym piętrze.

Konkurs recytatorski dla klas młodszych

Konkursy recytatorskie organizowane w szkole to dobra okazja nie tylko do zabawy i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim do poznawania nowych utworów i trenowania pamięci. Uczniowie jednocześnie uczą się czytać poezję ze zrozumieniem, odpowiednio rozkładać akcenty i intonować, a także ćwiczą dykcję i uczą się nowych słów.

Uczniowie chętnie podjęli wysiłek i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności w Mikołajki.

Jasełka

Jasełka to nie tylko tradycyjna opowieść o narodzinach Jezusa, ale także okazja do przekazania dzieciom i młodzieży  uniwersalnych wartości, takich jak miłość, dobroć i wzajemna pomoc. Uczniowie klasy 2A i 2B przygotowali dla dzieci z naszego przedszkola oraz dla uczniów naszej szkoły przedstawienie o historii Maryi i Józefa. Przygotowane przedstawienie oglądali również ich najbliżsi, a na koniec wspólnie kolędowaliśmy, aby miło i serdecznie zakończyć klasowe wigilie.

Lekcja pokazowa ze Szkoły Muzycznej

23.04.2025 odwiedzili naszą szkołę wraz z nauczycielem prowadzącym, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mogli wysłuchać utworów granych przez reprezentantów szkoły muzycznej oraz dowiedzieć się na jakich instrumentach można zacząć swoją przygodę z muzyką.

Półkolonie

Pierwszy dzień półkolonii

Zimowe półkolonie czas zacząć! Dzisiejszy dzień spędziliśmy bardzo kreatywnie i pouczająco. Rozpoczęliśmy go od zapoznania się z regulaminem półkolonii, a następnie przy akompaniamencie muzycznym „Bezpieczne ferie” cover Cleo, stworzyliśmy piękne i pouczające plakaty na temat „Bezpieczne ferie”. Najważniejsze, że każdy zna zasady dobrej i bezpiecznej zabawy w trakcie zimowej przerwy szkolnej. Swoją wiedzę wykorzystaliśmy w trakcie zajęć na szkolnym placu zabaw w oczekiwaniu na przyjazd Strażaków. Każdy z nas usiadł na ławeczce w wozie strażackim, ale także mógł przymierzyć kask czy plecak z butlą z tlenem. Było wiele ciekawostek i pytań o sprzęty strażackie, ale też pokaz rozwijania i zwijania węża strażackiego. Na koniec wspólne zdjęcie. Nasz dzień zakończyliśmy integracyjnymi grami na hali sportowej.

Dzień drugi 

Drugiego dnia półkolonii udaliśmy się do Kręgielni do CH Plaza w Rudzie Śląskiej. Niektórzy pierwszy raz rzucali kulami do kręgli. Zabawa była wspaniała i każdy jeszcze chętnie wróci porzucać kulami.

Trzeci dzień 

W trzeci dzień udaliśmy się do Palmiarni w Gliwicach. Palmiarnia Gliwice to nowoczesny budynek ze szkła i metalu, który niczym potężna szklarnia jest wtopiony w zielony park Chopina w Gliwicach. Nietypowa, wręcz futurystyczna konstrukcja palmiarni skrywa w sobie tropikalny świat z palmami, kaktusami, bananowcami i kwitnącymi cały rok kwiatami. W pawilonie tropiku zobaczyliśmy potężne okazy nawet kilkunastometrowych palm, które zrobiły na nas imponujące wrażenie. Co ciekawe w tutejszym oczku wodnym pływały piranie! W pawilonie historycznym zobaczyliśmy najstarsze okazy Palmiarni Gliwice. Palmy feniksy kanaryjskie mają już 120 lat i wciąż są w świetnym stanie. Między tak wspaniałymi okazami można odpocząć w ukrytej pośród zieleni altance, albo na jednej z ławeczek. Kolejnym przystankiem był tras w pawilonie sukulentów z bogatą kolekcją 2 tysięcy kaktusów. Zobaczyć tu mogliśmy zarówno 8 metrowe cereusy jak i milimetrowe litopsy. Mogliśmy też zobaczyć tutejsze akwaria, a w nich aż kilkadziesiąt gatunków ryb. Ryby z Amazonki, jeziora Tanganika oraz polskich rzek. Ogromne płaszczki, piranie, kolorowe ryby z Amazonki, czy nasze rodzime pstrągi i okonie. Między zielenią zobaczyliśmy także inne zwierzęta jak chociażby kolorowe papugi, gekona, który stapia się z otoczeniem, ale także żółwie czy wiewiórki. Na koniec wędrówki trafiliśmy do sklepiku z pamiątkami i nie jeden z nas przywiózł z Palmiarni roślinkę.

Obchody Konstytucji 3 Maja